ZEMİN İYİLEŞTİRME UYGULAMALARI

Zemin İyileştirme Uygulamaları – 0 533 665 79 25

Günümüzde gelişen zemin mühendisliği teknolojisi ve yapı tekniği ile birlikte; artık her yapı her zemin tipinde uygulanabilmektedir. Bunda şüphesiz, zemin iyileştirme – zemin ıslahı tekniklerinin payı büyüktür.

Temelaltı zemin iyileştirme yöntemleri, tamamen temel zemininin jeolojik, hidrojeolojik ve jeoteknik koşullarına göre belirlenmektedir. Taşıma gücü kapasitesi düşük olan zeminlerde çoğunlukla donatılı kolon uygulaması (fore kazık, mini kazık, mikro kazık vb.) tercih edilirken, zemin sıvılaşması riski gösteren ve yeraltısuyu içeren gevşek kumlu zeminlerde daha çok jet grouting iyileştirme yöntemi önerilir.

İksa amaçlı zemin uygulamalarında ise; shotcrete (püskürtme beton), zemin çivisi, ankraj ve fore kazık / mini kazık tekniklerini projelendirme ve uygulama hizmeti vermekteyiz.

Firmamız, zemin koşullarına göre; jet grout, temel ve perde enjeksiyonu, fore kazık, mini kazık vb. jeoteknik uygulamaları başta İstanbul ve Gebze olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Ankara ve Yalova gibi çeşitli şehirlerde bu alandaki projeleri ve uygulamaları konusunda hizmetler sunmaktadır.