JEOLOJİK – JEOTEKNİK ETÜT

JEOLOJİK – JEOTEKNİK ETÜT;

İmar planı değişikliği veya imara açılacak sahaların planlamasına altlık oluşturulması amacıyla imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etütler yapılmaktadır.

İmar Planına Esas Jeolojik-Jeoteknik Etütler, içerik olarak zemin etüdü çalışmalarıyla aynı olmakla birlikte, jeolojik haritalama, eğim haritalarının oluşturulması, kesitler vb. çalışmaları da kapsar.

Zemin etüdü raporlarında yapılan tüm değerlendirmeler, aynen jeolojik jeoteknik etüt raporlarında da yapılmaktadır. Ancak jeolojik etütler daha büyük alanlar için ve daha kapsamlı olarak yapılan çalışmalardır.

zemin etüdü yalova , zemin etüt firması yalova, zemin etüdü çınarcık, zemin etüt firması çınarcık, yalova zemin etüt firması, çiftlikköy zemin etüdü firması, zemin etüt firması çiftlikköy, zemin etüdü altınova, altınova zemin etüdü firması, armutlu zemin etüdü, armutlu zemin etüdü / zemin etüt firması. sondaj zemin etüdü yalova.

zemin etüdü gebze , zemin etüt firması gebze, zemin etüdü dilovası, zemin etüt firması dilovası, kocaeli zemin etüt firması, kocaeli zemin etüdü firması, zemin etüt firması kocaeli, zemin etüdü tuzla, tuzla zemin etüdü firması, pendik zemin etüdü, pendik zemin etüdü / pendik zemin etüt firması. sondaj zemin etüdü firması istanbul.